Miloš Babiš

  • ANO 2011
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

01.08.2016 16:11:37 - Kočko-pes

řidičák

Proč neodebírat řidičák i ostatním lidem, co dluží? To skutečně nejste schopni vymyslet větší hloupost, než je odebrání řidičáku za neplacení výživného. Kolik očekáváte, že tak přimějete platit rodičů?

Odpověď

04.08.2016 10:45:11 - Miloš Babiš

Institut pozastavení řidičského oprávnění v rámci exekuce vůči neplatičům výživného už funguje několik let. Za tu dobu byl využit už ve více než 2200 případech a z dosavadního hodnocení Ministerstva spravedlnosti a Exekutorské komory vyplývá, že drtivá většina dlužných částek je rychle splacena.

Nám jde nyní o to, aby se tahle možnost rozšířila i na případy studujících zletilých dětí, které potřebují finanční prostředky a materiální zabezpečení pro svůj další rozvoj a výživu stejně jako děti nezletilé. Neexistuje právní důvod, proč by hrozba pozastavení řidičského oprávnění povinnému, který neplní svoji vyživovací povinnost, měla být realizována pouze u nezletilých dětí a po dosažení zletilosti již nikoliv. Je třeba si uvědomit, že v době dosažení zletilosti je dítě často na střední škole a finanční jistota platby výživného tak může ovlivňovat jeho další rozhodování o případném dalším studiu. Zletilé dítě, jehož rodič si neplní svou vyživovací povinnost, tak bez vlastní vůle přichází do kontaktu s právním systémem, kde při současném stavu poznává diskriminující právní postavení. Naše novela exekučního řádu by měla tuto diskriminaci napravit.