ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,42. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.08.2015 12:58:44

„ČESKÁ POŠTA“ - co přináší občanům a komu slouží?!

„ČESKÁ POŠTA“ - co přináší občanům a komu slouží?!

Jaký je přínos pro občany této země, když se jedná o nerentabilní podnik s problémy, které řeší bezpečnostní rada státu a občan na vše jen doplácí z daní i stále rostoucích poplatků?

 Uvozovky u označení „česká“ jsou oprávněné, neboť byť je „Česká“ pošta ve 100% vlastnictví státu, vykonává činnosti pro zahraniční vlastníky firem.  Příkladem jsou „Poštovní spořitelna či „Česká pojišťovna“.

 Finanční služby poskytuje Česká pošta pro „Poštovní spořitelnu“ (ERA produkty), tedy bankovní ústav, který je dceřinou společností ČSOB. ČSOB je ve 100% vlastnictví belgického kapitálu.

Bankovní služby jsou poskytovány poštovními úředníky jako součást jejich pracovní náplně.

 Přitom (světe div se) „komerční banka“ v rukou státu v ČR velmi citelně chybí a „pošta“ má problémy se svou rentabilitou.

Přínos vlastní, opravdu české banky v rukou českého státu, pro české občany a český stát by byl obrovský.

Přínosem by bylo krom úspory ve státním rozpočtu za bankovní služby i ulehčení občanům od nehorázných úroků a poplatků zahraničních bank. Bohužel, vláda i ČNB říkají těmto bankám „české“, byť veškeré zisky bank odcházejí do zahraničí jejich vlastníkům.

 I laik si dokáže představit, kolik zahraniční banky inkasují od Českého státu na bankovních poplatcích při rozesílání důchodů a jiných, státem poukazovaných plateb.

 Poštovní úředníci mají z bankovní činnosti pro Poštovní spořitelnu praxi a síť poboček pošty je po celé republice. Možná to nejde kvůli lobbingu a úplatkům.

 Ale aby to nebylo málo, ČNB půjčuje výše zmíněným zahraničním bankám finanční prostředky patřící občanům  České republiky za úsměvný (diskontní) úrok ve výši 0,05% p.a., aby mohly tyto zahraniční banky půjčovat českým občanům „jejich“ peníze, ale již s úrokovými sazbami mnohdy až za hranicí 20% (RPSN), tedy se ziskem o němž se může jen zdát.

Zahraniční vlastníci bank, působících na území ČR jsou spokojeni. A co český občan?

 Druhým paradoxem, respektive firmou zahraničního vlastníka, pro kterého poštovní úředníci pracují a není možné to nezmínit je „Česká pojišťovna“, kde „česká“ je jen v názvu.

Česká pojišťovna je totiž ve 100% vlastnictví rakouského kapitálu a všechny zisky z českého území odcházejí za naše hranice.  

 Rovněž pro tento finanční podnik, tedy pro rakouského vlastníka pojišťovací společnosti „Česká pojišťovna“, poskytují poštovní úředníci ve své pracovní době pojišťovací služby.

 Domnívám se, že požadavky České pošty na dotování její činnosti ze státního rozpočtu, platů jejich funkcionářů a rozdávání peněz občanů na sportovní i jiné aktivity jsou výsměchem občanům této země.

A co pan Andrej Babiš, ministr financí ČR? Nevadí mu nezdravý státní podnik, na který se zatím jen doplácí a řeší se problémy?
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama