Občanská demokratická aliance

  • ODA
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.04.2018 15:15:13

Sehnal (ODA): Komunistickou ideologii nelze akceptovat.

Sehnal (ODA): Komunistickou ideologii nelze akceptovat.

Začíná jednání, které by mělo umožnit hnutí ANO získat pro svou menšinovou vládu podporu KSČM. Komunistickou ideologii nelze akceptovat, a to ani tehdy, bude-li prosazována formou podpory hnutí ANO. Komunisté nepodpoří vládu premiéra Babiše zadarmo.

 


Budou jistě chtít, aby hnutí ANO zapracovalo do svého programového prohlášení vlády programové priority, které nejsou pro demokratickou budoucnost České republiky pozitivní. Komunismus je stále komunismem. Tato ideologie se opírá o historicky stále stejné teze, které vedou k autoritářskému způsobu vládnutí a v konečném důsledku k absolutní moci.

Pokud premiér Babiš vyslechne rad prezidenta Zemana, bude akceptovat ochotu komunistů podílet se na vládě, popře tak vývoj naší země za posledních 29 let. Začne období, které bude pro další směřování ČR kritické a rozhodne, zda se rozloučíme s hodnotami, o které jsme usilovali. Komunistická strana je nereformovatelná. Popírá svobodu, a to nejen osobní, ale i svobodu podnikání a opírá se stále o stejná dogmata, která dovedla naší zemi na pokraj hospodářské propasti v roce 1989.

Občanská demokratická aliance protestuje proti tomuto kroku Andreje Babiše a hlásí se k odporu té části společnosti, která si nedokáže představit návrat komunistů do vlády anebo k tomu, aby měli rozhodující vliv na způsob vládnutí menšinové vlády hnutí ANO.

Cesta k absolutní moci vede vždy nenápadnými cestami, zdánlivě demokratickými, ale ve skutečnosti jde o snahu uchopit vládu a budovat totalitní nesvobodnou společnost.

Pavel Sehnal

Předseda Občanské demokratické aliance


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama