Občanská demokratická strana

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.11.2015 21:21:00

Důchody mají růst rychleji

Důchody mají růst rychleji

Občanští demokraté požadují, aby vláda zvýšila penze průměrně o 2 400 korun ročně, ne o pouhých 1 000 korun, jak navrhuje koalice. ODS také navrhne odložení účinnosti zákona o kontrolním hlášení DPH.

 V neposlední řadě občanští demokraté kritizují absenci prezidenta Zemana na summitu východoevropských zemí NATO.

„Miloš Zeman ukázal, že mu nezáleží na bezpečnosti naší země, když se jako jediný prezident nezúčastnil summitu východoevropských členů NATO. Všichni vidíme, jak je mezinárodní situace napjatá a prezident, místo aby rozvíjel vztahy s našimi spojenci, se k nim obrací zády. Česká republika patří na Západ. Pokud by Miloš Zeman tuto politiku zpochybňoval, vystavil by nás všechny velkému nebezpečí,“ varuje předseda ODS Petr Fiala.

Občanští demokraté také požadují, aby penze rostly rychleji: „Těšíme se ze silného ekonomického růstu. Jak ale vláda s těmito penězi nakládá? Přijímá nové úředníky, rozdává peníze svým kamarádům, místo aby podpořila seniory. Těm chce přispět pouze jednorázově tisíci korunami. Chceme, aby důchodci dostali průměrně 2 400 korun ročně, tedy 200 korun měsíčně navíc místo vládou navrhovaných 80 korun. Tato částka se navíc bude započítávat do valorizačního základu, takže senioři budou mít víc peněz i v dalších letech,“ vysvětluje Petr Fiala.

ODS dlouhodobě varuje před důsledky zavedení kontrolního hlášení DPH zejména pro drobné podnikatele: „Ukazuje se, že zejména malí podnikatelé a živnostníci neví o nové povinnosti kontrolního hlášení DPH a nejsou na jeho zavedení připraveni. Ministerstvo financí úplně rezignovalo na informační kampaň. V této situaci je jediné logické řešení odložení účinnosti této povinnosti minimálně o rok. Mezitím se budeme snažit o trvalé zrušení kontrolního hlášení,“ říká předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama