Občanská demokratická strana

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.04.2024 15:14:00

Europoslanci Vondra a Vrecionová s Ondřejem Krutílkem v Pardubickém kraji

Europoslanci Vondra a Vrecionová s Ondřejem Krutílkem v Pardubickém kraji

Alexandr Vondra, Veronika Vrecionová a Ondřej Krutílek se vydali minulý týden do Pardubického kraje.

 Hlavním tématem Alexandra Vondry byl průmysl, Veronika Vrecionová diskutovala s místními farmáři, Ondřej Krutílek se v kraji zaměřil zejména na inovace a nové technologie.

„Při výjezdu na Pardubicko jsme navštívili mimo jiné cementárnu Cemex v Prachovicích a setkali se s ředitelem její dceřiné společnosti EcoWaste Energy, která pro cementárnu vyrábí tuhé alternativní palivo. Diskutovali jsme také plány cementárny na ukládání uhlíku. Právě inovativní způsoby hledání alternativního paliva a ukládání uhlíku jsou cestou, jak při rostoucích nákladech na emisní povolenky může vysoce energeticky náročný průmysl v Evropě v budoucnu přežít. V opačném případě mu hrozí bankrot a úprk do Asie,“ řekl Alexandr Vondra.

„V Pardubickém kraji jsem měla možnost se sejít s mnoha malými a středními zemědělci, ale i rybníkáři, konkrétně se zástupci z Rybničního hospodářství s.r.o. Původně rodinná firma se rybníkářství věnuje už sedm generací a navazuje na 900 let starou tradici, kterou rybníkářství na Pardubicku má. Bylo zajímavé vidět, s jakými výzvami se zde potýkají, v čem se oproti tradičnějšímu zemědělství liší a v čem se naopak setkávají,“ řekla Veronika Vrecionová.

„Během návštěvy na Pardubicku mě asi nejvíc překvapila návštěva místního podnikatelského inkubátoru a P–PINK z.ú. Byla radost vidět, jak efektivně se zde propojuje veřejný sektor s tím soukromým. Kromě coworkingového centra zde mají spoustu různorodých aktivit, včetně například pomoci maminkám-podnikatelkám po návratu z mateřské. Podnikatelský duch je něco, co nám v České republice na mnoha místech chybí a myslím si, že by se zde mohly inspirovat i další kraje,“ uzavřel Ondřej Krutílek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama