Občanská demokratická strana

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,06. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20. 1. 2020 20:42:00

Odvolání ministra Kremlíka byla jediná správná možnost

Odvolání ministra Kremlíka byla jediná správná možnost

Rozhodnutí ministerstva dopravy zaplatit za internetový obchod a aplikaci na zakoupení a ověření elektronické dálniční známky více než 400 milionů korun kritizovala ODS naprosto zásadním způsobem od prvního okamžiku jeho zveřejnění.

 Proto občanští demokraté odvolání ministra Kremlíka vítají.

„Další důkaz naprosto zoufalé personální politiky předsedy vlády. Ačkoliv Andrej Babiš od začátku označoval V. Kremlíka za profesionála, jeho působení na ministerstvu bylo amatérské. Naprosto zpackaná a předražená zakázka na e-shop na dálniční známky byla jen třešničkou na dortu. Na nedostatečné zkušenosti a kompetence Vladimíra Kremlíka jsme upozorňovali od počátku. Opět se ukázalo, že jsme měli pravdu a premiér sáhl při výběru ministra vedle, jako už mnohokrát. Premiér ale nemůže ministry vybírat metodou pokus-omyl, české daňově poplatníky to totiž stojí spoustu peněz,“ říká první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

„Nejdřív musela ODS důrazně upozornit v souvislosti s e-shopem na dálniční známky na bezprecedentní pokus o loupež na ministerstvu dopravy. Odvoláním ministra Kremlíka nám dal Andrej Babiš za pravdu. Dlouhodobým pověřením řízení resortu dopravy ministrem průmyslu Andrej Babiš od ODS opět opisuje. Měli jsme to ve volebním programu už v roce 2013," říká dopravní expert ODS Stanislav Blaha.

Poslanec Blaha chce dál podezřelé okolnosti zakázky na nový e-shop s dálničními známkami sledovat. Je totiž podepsaná, a pro stát z ní zřejmě stejně bez ohledu na další postup vyplynou nějaké finanční sankce. Chybějící informace bude žádat mimo jiné i v rámci poslaneckých interpelací.

Působení hnutí ANO v resortu dopravy kritizoval také předseda ODS Petr Fiala (ZDE).

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama