Občanská demokratická strana

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.11.2019 18:47:00

Příběhy disidentů a osobností listopadu ‘89 dokládají, jak cenná je svoboda

Příběhy disidentů a osobností listopadu ‘89 dokládají, jak cenná je svoboda

Na 30. výročí 17. listopadu předseda ODS Petr Fiala tradičně poobědval s bývalými disidenty a lidmi Listopadových dnů. Na setkání Fiala řekl, že svoboda není nic abstraktního, ale je podmínkou dobrého života.

 „Tradiční oběd v Mánesu s disidenty a lidmi listopadu ‘89. Jejich příběhy dokládají, že hrdinství má mnoho podob, že svoboda není nic abstraktního, ale že je to podmínka dobrého života. Lidem, kteří se postavili totalitní diktatuře, bychom měli naslouchat i dnes,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Setkání předsedy ODS s chartisty a disidenty, kteří jsou v ODS, nebo jsou jí blízcí, vždycky hezky ukáže, jak je pro ODS pilíř navazující na Listopad a disent silný. Žádná jiná strana nemá takto silný vztah právě k disentu a sametové revoluci. ODS je zkrátka jediným dědicem Občanského fóra, který přežil do dnešního dne,“ říká europoslanec a bývalý mluvčí Charty 77 Alexandr Vondra.

„Jsem moc potěšený, že se můžu potkat s kolegy z disentu a ODS pod záštitou Petra Fialy. ODS je legitimním nástupcem Občanského fóra a Občanské fórum vzešlo z Charty 77, a já stále vidím tuto kontinuitu. Na každoročním obědě v Mánesu jsem zkrátka mezi svými,“ uzavírá bývalý disident František Stárek Čuňas.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama