Občanská demokratická strana

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.02.2021 8:36:00

Schválili jsme pandemický zákon s minimalistickým pozměňovacím návrhem

Schválili jsme pandemický zákon s minimalistickým pozměňovacím návrhem

Senátoři schválili pandemický zákon a minimalistický pozměňovací návrh senátního zdravotního výboru.

 Senátoři schválili pandemický zákon a minimalistický pozměňovací návrh senátního zdravotního výboru, který umožňuje platnost mimořádných opatření jen v případě vyhlášení pandemické pohotovosti a zároveň ukládá vládě povinnost kontrolovat veškerá opatření vydaná krajskými hygienami. V tomto znění posílá horní komora zákon do Poslanecké sněmovny, poslanci o něm s největší pravděpodobností budou hlasovat v pátek.

„Schválili jsme pandemický zákon s minimalistickým pozměňovacím návrhem, který posíláme zpět do Poslanecké sněmovny. Pozměňovacím návrhem opravujeme chyby v původní verzi zákona – mimořádná opatření tak mohou platit pouze v době, kdy je vyhlášená pandemická pohotovost a zároveň vláda kontroluje opatření vydaná krajskými hygienami. Zároveň tímto vyzýváme ministra zdravotnictví, aby v co nejkratší době připravil novelu tohoto zákona a opravil další chyby, které se v zákoně nachází,“ sděluje předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama