Občanská demokratická strana

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.09.2020 16:10:00

Vyzvali jsme vládu, aby řešila klecový chov na úrovni EU

Vyzvali jsme vládu, aby řešila klecový chov na úrovni EU

Občanští demokraté podpořili konec klecového chovu. Zároveň prostřednictvím usnesení vyzvali vládu, aby klecový chov řešila na úrovni Evropské unie a nedocházelo tak k dovážení klecových vajec ze zahraničí.

 Čeští zemědělci nesmí být znevýhodněni a konkurenceschopnost českých firem se musí zachovat. Navrhované usnesení ale vládní většina nepodpořila.

„ODS podpořila větší pohodu zvířat při projednání zákona O ochraně zvířat proti týrání a zároveň prosadila v Poslanecké sněmovně usnesení, kterým vyzývá vládu ČR k aktivnímu prosazování zákazu klecových chovů na úrovni EU, a aby v termínu do 31. 3. 2021 podala do Sněmovny informaci o stavu projednání. ODS podpoří program podpory vyvolaných nutných investic u producentů vajec tak, aby neklesala konkurenceschopnost českých firem na trhu,“ uvedl místopředseda zemědělského výboru a poslanec ODS Petr Bendl.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama