Ondřej Profant

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,71. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.01.2020 5:34:00

Dozorčí rada SFDI by měla být odvolána

Dozorčí rada SFDI by měla být odvolána

Státní fond dopravní infrastruktury při vypsání zakázky na e-shop na elektronické známky vědomě obešel Centrum dopravních informačních systémů Ministerstva dopravy ČR.

Jako jednu z podmínek uvedl nutnost bezpečnostní prověrky. Tím a dalšími nekompetentními kroky zakázku výrazně prodražil. Na základě toho jsem dnes navrhnul zařazení bodu na jednání Poslanecké sněmovny, kterým je odvolání Dozorčí rady SFDI. Koaliční většinou nebyl ale tento návrh přijat a vládní poslanci tak přikryli pochybení SFDI.

Výsledná částka tendru činí neuvěřitelných 400 milionů korun za software. Další stovky milionů má stát prodejní síť, což přiznává i sám premiér Andrej Babiš. Skandální pochybení již stálo místo ministra dopravy Vladimíra Kremlíka. Krom toho ale selhala i Dozorčí rada SFDI, která o projektu věděla už od svého zasedání 13. března 2019. Právě proto jsem projednání bodu o odvolání Dozorčí rady SFDI chtěl zařadit na jednání pléna Sněmovny, vládní poslanci ale neprojevili vůli. Součástí agendy SFDI je přitom právě zamezení podobnému průběhu zakázek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama