Ondřej Profant

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,34. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.11.2019 20:43:00

Ministerstvo kultury řeší jen to, jak se zalíbit kolektivním správcům

Ministerstvo kultury řeší jen to, jak se zalíbit kolektivním správcům

Komentář na facebookovém profilu k digitalizaci knih

Po skoro měsící jsem opět navštívil Národní knihovnu. Navázali jsme na schůzku z 16. řijna, kdy jsme řešili nepředávání digitalizovaných knih dalším knihovnám. Jedná se o případy jasně pokryté v zákoně, ale vázlo to. Dnes mi ředitel NK řekl, že přehodnotil jejich právní stanovisko a předávat budou! Navíc i aktivně osloví ostatní knihovny. Alespoň malé vítězství pro kulturu.

Situace je však komplikovanější. Obecně mám dojem, že knihovny nemají jasnou koncepci, dělbu práce a neprosazují své společné cíle. Dochází tak k neefektivitě, ze které těží jen kolektivní správci jako je DILIA. Bylo by velmi dobré, kdyby tuto situaci řešilo Ministerstvo kultury. To se však více stará o to, jak se zalíbit kolektivním správcům či dotovat výdělečné projekty.

#drzimekurz

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout