Ondřej Profant

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.08.2018 17:02:12

S ICTU spolupracujeme na zákonu o digitální službě, na podzim půjde do Sněmovny

S ICTU spolupracujeme na zákonu o digitální službě, na podzim půjde do Sněmovny

Komentář poslance Ondřeje Profanta k záměru ICT Unie předložit komplexní zákon o eGovernmentu

Záměr ICT Unie předložit komplexní zákon o eGovernmentu považuji za přínosný. Aktuálně je to jediná efektivní cesta z legislativního spletence, příliš složitého k aplikaci i pochopení. Proto jako Piráti spolupracujeme na přípravě zákona a po vypořádání veškerých dílčích připomínek jej spolupředložíme na podzim v Poslanecké sněmovně.

Protože zákon sám o sobě spásu nepřinese, bude klíčová role úřadů, které se ho musí naučit patřičně využívat. Nestačí jen převést papír do digitální podoby, také veškeré další procesy musejí probíhat v digitální podobě. Nechceme, aby nadále existovaly absurdní situace, kdy úředníci požadují podpis zprávy zaslané datovou schránkou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama