PRO JIŽNÍ ČECHY

Koalice Starostů, HOPB a TOP 09 pro krajské volby 2016
  • PJČ
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.09.2016 11:42:00

Když jde o létání, vedení kraje v tom lítá

Když jde o létání, vedení kraje v tom lítá

Na 60 miliónů korun přišla Jihočeský kraj nová základna Letecké záchranné služby na letišti v Plané. Sloužila pouhý rok a půl. Od Nového roku 2017 bude leteckou záchrannou službu provozovat armáda, která ji přesune na letiště v Bechyni.

 „Jsem překvapen, že investice do heliportu přijde nazmar a letecká záchranná služba se přesune do Bechyně. Ještě v dubnu jsem se na jednání českobudějovického zastupitelstva ptal ředitele letiště Ladislava Ondřicha, jak se bude řešit problém větší váhy armádních Sokolů, než na jakou je dimenzován heliport, aby vedení kraje nepromarnilo šedesátimiliónovou investici. Ředitel vypočítával tři možné varianty. Až tou poslední –a jaksi mimochodem –byla varianta přesunu letecké záchranné služby. Ale byl jsem ujištěn, že hejtman Zimola jedná s ministrem obrany a že armáda uhradí jakékoli investice potřebné k úpravě základny,“ připomíná vývoj kauzy náš kandidát Ivo Moravec.

Událostmi kolem letecké záchranné služby je zaskočený i náš kandidát na hejtmana Jiří Švec: „Nerozumím tomu, jak je možné, že sociálnědemokratický hejtman nedokáže ve vládě vedené sociálnědemokratickým premiérem obhájit, aby leteckou záchrannou službu zajišťoval takový provozovatel, který má odpovídající vybavení!“

Vše kolem letiště jakoby bylo začarované. „Mám pocit, že jak se něco týká létání, tak v tom vedení kraje pořádně lítá. Nejde jen o 60 milionů korun vyhozených do větru, jde i o nekoncepční modernizaci Jihočeského letiště. Tady se investice blíží miliardě a my ani nevíme, jestli kraj stále ještě plánuje najít investora pro osobní leteckou přepravu, nebo nyní bude zkoušet Planou přeměnit v letiště nákladové,“ upozorňuje Jiří Švec.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama