PaedDr. Josef Novotný

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.02.2018 13:35:36

Myslí to pan Jičínský vážně ?

Myslí to pan Jičínský vážně ?

Reakce na článek pana profesora Jičínského s názvem "Sociální demokracie by s Babišem měla vládnout"

Myslí to pan Jičínský vážně ?

Přečetl jsem si včera v Právu článek pana profesora Jičínského s názvem "Sociální demokracie by s Babišem měla vládnout" a ten mne vyprovokoval  k napsání těchto pár řádků. Copak strana, která získala ve volbách 7,5%, může vládnout s obrem, který získal 30%?

Pan Jičínský, tento guru sociální demokracie, mimo jiné v rozhovoru uvedl: " Při všech problémech, které jsou spojeny s Babišovým obviněním, je pro sociální. dem. výhodnější, kdyby se stala koaličním partnerem a hrála ve vládě důstojnou roli." Z této věty naivita přímo tryská. Jeho názoru si vážím, ale opravdu si myslí, že vlk se přes noc stane beránkem?  Pokud se bojí, že v opozici nebude sociální demokracie vidět, tak jak si může myslet, že ve vládě, kde bude v úplné menšině, bude sklízet úspěchy? Nesmysl. Všechnu smetanu slízne velký obr a všechny neúspěchy půjdou na vrub trpaslíka.

   Pokud ČSSD vstoupí do vlády, tak se musí připravit, že ji bude kritizovat nejen koaliční partner, ale i opozice. Ve vládě na ni zbydou pouze neúspěchy. Není to tak dlouho, co toto s týmž koaličním partnerem zažila. Není to tak dlouho, co mimo jiné, rady pana profesora přivedly Sobotkovu vládu a potažmo celou sociální dem. k volebnímu výsledku 7,5%.

   Nyní přece musí vládnout ti, kteří dostali od voličů daleko větší důvěru ANO 30%, ODS 12%, Piráti 11% atd. Oni musí převzít odpovědnost za vládnutí. Otázkou je, proč ODS a Piráti nechtějí s ANO do vlády jít. 

   Co se týče nového vedení, které si bude sociální dem. volit v neděli, můj názor je, že ve vedení by neměl být nikdo z vedení stávajícího. Předsedkyní by klidně mohla být žena, jediná která se rozhodla kandidovat. A poctivě vše  odpracovat od základů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout