ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,27. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.07.2019 12:07:00

K předvolební spolupráci středopravicových stran

K předvolební spolupráci středopravicových stran

V posledních dnech lídři některých opozičních stran stále častěji hovoří o možné předvolební spolupráci konzervativních a liberálních subjektů pravého středu. Coby předseda hnutí Hlas vnímám tato vyjádření pozitivně a s nadějí. Ostatně Hlas dal již

Hlavním společným jmenovatelem těchto snah by však nemělo být jen poražení hnutí ANO ve volbách a zabránit tak Andreji Babišovi v dalším vykonávání premiérské funkce. Což teď z dostupných vyjádření bohužel spíše vyplývá. Samozřejmě to může být výsledkem takové spolupráce, nicméně základem musí být něco jiného - výrazná ideová a programová shoda. Jejím cílem musí být zajištění politické a ekonomické konkurenceschopnosti země i její výrazná modernizace s konkrétními benefity pro naše občany.

Chceme politiku kultivovanou, bez napadání a vulgarit. Alfou a omegou všeho pak musí být pevné prozápadní ukotvení ČR a její výrazné proreformní směřování. Hnutí Hlas může podpořit jen spolupráci opírající se o výrazně proevropskou politiku. Česko čeká za necelé tři roky předsednictví EU a naším společným cílem musí být nejen zajištění jeho hladkého průběhu, ale zároveň dosažení výrazného úspěchu, který posílí postavení naší země v mezinárodních vztazích.

Hlas není zatížen osobními animozitami a přehnanými ambicemi, které dlouhodobě poznamenávají českou politiku. Jedním z dalších cílů možné spolupráce by tmělo být i vyházení kostlivců ze stranických skříní. Jen tak bude možné získat důvěru občanů a naplno čerpat výhod spolupráce většího počtu stran.

Hnutí Hlas má jasnou představu o možné formě spolupráce. Je otázkou, jestli jsou na to ostatní politické subjekty připraveny. Z výše uvedeného totiž slevit nemůžeme, i kdyby to znamenalo, že bychom se na takové iniciativě nepodíleli.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama