Pavol Lukša

č. 1, Moravskoslezský kraj
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.02.2016 11:43:15

Dopisy nic neřeší

 Dopisy nic neřeší

Problémy kolem situace v OKD jsou pro náš kraj dlouhodobé. Ať už se jedná o situaci kolem těžební společnosti či kolem bytů.

Tento prodej do soukromých rukou již kritizovali mnozí. Nikomu z nich se zatím nepodařilo věc vyřešit. Nejistota nájemníků, jak noví vlastníci s byty, které původně také patřily OKD, naloží, nepřispívá ke klidu. Taktéž připravované hromadné propouštění horníků a dalších zaměstnanců OKD spojené s postupným útlumem těžby je pro náš kraj opravdu špatnou zprávou. Situace rodin, těch, kteří pravděpodobně přijdou o práci, bude mít obrovský vliv na už tak jejich těžkou situaci. Dopis, který v těchto dnech zaslal vládě hejtman Miroslav Novák, je opožděným probuzením tohoto vrcholového politika ČSSD. Bakalovo pojetí podnikání mělo a má jednoznačný směr. Hlavní je, když vydělá sám a to, co se děje kolem, jej nezajímá. A tak hejtman s premiérem Sobotkou ( oba z ČSSD ) mají poněkud neřešitelný problém. Vždyť díky Sobotkovo působení a za jeho velkého přispění došlo k prodeji OKD právě Bakalovi. Oba tedy mají přímo povinnost napravit své chyby. Hejtmanova dlouhodobá laxnost k této otázce, která se dala předpokládat, je alarmující. Experti by se měli začít zabývat celkovou budoucností Moravskoslezského kraje v rámci zaměstnanosti a na to vládní sociální demokracie poněkud zapomněla.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama