Pavol Lukša

č. 1, Moravskoslezský kraj
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.01.2016 9:00:40

Zápisy do prvních tříd začínají

 Zápisy do prvních tříd začínají

Pod vánočními stromečky dětí, které se chystají do školy, se objevily aktovky, batohy, penály a spousta jiných potřeb, které budou letos v září potřebovat.

Ale nežli jim denní povinnosti nastanou, čeká je zápis do prvních tříd. Některé se těší více, jiné méně, ale nejen dětem, také rodičům nastanou povinnosti. I u zápisů může děti potkat zkouška toho, jak jsou samostatné a co všechno dovedou. Každá ze základních škol pojímá zápis trošku jinak, ale i když dítě u zápisu neuspěje, není to žádná katastrofa. Pokud je totiž hravé a evidentně se ještě nedokáže soustředit, je pro něj případně další rok strávený v mateřské školce tím nejlepším řešením. U nás v obci proběhne zápis prvňáčků 21. ledna. A protože naše základní škola patří k těm nejlepším, věřím, že se bude dětem i jejich rodičům líbit. Dnešní malí školáci jsou trochu jiní, než jsme bývali my. Znají počítače, mobilní telefony a občas jim chybí běžné povídání, pohádky a čas strávený s rodiči či prarodiči. Každá doba nese své, ale věřme, že i dnešní děti jsou stejní rošťáci jako jsme bývali my a prožívají stejné radosti i stesky jako naše generace. Na děti čekají nové povinnosti, ale i spousta poznání.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama