Pavol Lukša

č. 1, Moravskoslezský kraj
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13. 5. 2011 10:17:10

ČSSD chce poškodit české zemědělce i daňové poplatníky

ČSSD chce poškodit české zemědělce i daňové poplatníky

ČSSD prostřednictvím poslance Ladislava Skopala „propašovala“ nesouvisející pozměňovací návrh o spotřební dani k vládnímu návrhu zákona o ochraně ovzduší.

Pokud by tento „přílepek“ prošel celým legislativním procesem, znamenal by nejen poškození českých zemědělců, ale také by mohl poškodit daňové poplatníky.

Tato na první pohled nevinná norma se totiž může stát noční můrou našich zemědělců. Jak s oblibou používají ve sněmovně sociální demokraté rčení o skrývání se ďábla v detailu, tak v tomto případě jde zmíněný pozměňovací návrh proti zájmům našich zemědělců. Dá se totiž předpokládat, že umožní neomezenou daňovou podporu biopaliv z plodin pěstovaných mimo území České republiky, jako je palmový a sójový olej, a tím de facto podpoří  jejich dovoz. Návrh by dále připuštěním užívání rozdílných druhů metylesterů vedl ke zhoršení kvality Směsné motorové nafty SMN 30. To by způsobilo komplikace nejen motoristům, ale i dodavatelům a výrobcům vozidel.

Skopalův návrh přináší významná rizika i pro státní rozpočet. Důvodem je skutečnost, že dovoluje při výrobě směsného biopaliva použít látky, polotovary, poloprodukty a meziprodukty, které formálně splňují pouze některé parametry  metylesteru, a český stát by ještě poskytl na takovou výrobu sporné pohonné hmoty úlevu spotřební daně.

Je logické, že se odborná i zemědělská veřejnost proti takovým paskvilům bouří. Ačkoli se sociální demokracie slovně pasuje do role ochránců našich zemědělců, tento návrh  vypovídá o opaku. Pevně věřím, že ČSSD v Senátu změní názor, tento návrh odmítne a postaví se za naše zemědělce i daňové poplatníky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama