Petr Holeček

  • STAN
  • Mělník
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,55. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.01.2016 14:49:00

Neztrácejme zdravý rozum, soudnost a podporujme každý dobrý nápad

Neztrácejme zdravý rozum, soudnost a podporujme každý dobrý nápad

Názor k přípravě Středočeského kraje na možnou migraci

Pojem migrace je v současnosti pro Evropu tématem důležitým. Pro některé evropské státy - například Německo, severské státy, Francie, Řecko - pak dokonce tématem prioritním.

Vedou se debaty o ochraně schengenských hranic, o migračních kvótách, o postojích jednotlivých evropských států k dané problematice. Mnohé ze jmenovaných zemí mají své bohaté zkušenosti s migranty, obzvláště bývalé koloniální mocnosti a země ekonomicky dlouho prosperující a levné pracovní síly lákající. Do České republiky se nikdo dlouho nehrnul. V minulosti jsme se obtížně vyrovnávali s příchodem Vietnamců a Ukrajinců, než jsme pochopili, že se jedná převážně o velmi pracovité lidi, které do české kotliny zavála nouze a touha vydělat si peníze a mít životní úroveň takovou, kterou my v Čechách považujeme za normální - se všemi ostatními evropskými národy. Příchod běženců z Afriky a Blízkého východu je jiný. O Čechy  u nich zájem zatím není.( Podíváme-li se na naplněnost utečeneckých táborů, je v nich téměř prázdno).

Migrační politika země je záležitostí vlády a zákonů, které vydává Parlament. Je zajisté dobře, pokud se i Středočeský  kraj jakýmsi způsobem připravuje na lidi, jejichž příchod k nám je sice  prozatím nejistý, (stejně jako jsou nejisté a neidentifikovatelné důvody jejich možného příchodu), ale není vyloučený. Kapacita zařízení v Bělé pod Bezdězem, které by mohlo ubytovat několik set nových obyvatel, je připravená. V posledních dnech se objevila zpráva, že středočeský hejtman sestavil tým, který by mu v případě hromadného příchodu utečenců pomohl komplikovanou situaci řešit a zvládat. Jsou v něm zdravotníci, policisté, odborníci na krizové situace, dokonce i ústavní činitelé!?.To je určitě také správně. Z některých okolních zemí nezní zrovna optimistické zprávy ,a tak je potřeba býti ve střehu. ( Ostatně - i v době sucha se musíme připravovat na velkou vodu - říkáme u nás od Vltavy). Myslím si, že nakonec nejvíce práce a zodpovědnosti, v případě migrační krize,  bude stejně na obcích a městech. Proto neztrácejme zdravý rozum, soudnost a podporujme každý dobrý nápad.

Petr Holeček (STAN), starosta Kralup nad Vltavou

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama