PhDr. Ing. Mgr. Jan Hrnčíř, MBA, LL.M.

předseda SPD JmK
  • SPD
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.11.2016 14:46:24

Naše země krvácí. EET jako kouřová clona?

Naše země krvácí. EET jako kouřová clona?

Dle poslední analýzy, kterou nechala vypracovat Vláda ČR, dochází dlouhodobě k obrovskému odlivu peněžního kapitálu do zahraničí. Drancování naší země jede na plné obrátky.

Jen prostřednictvím kapitálových výnosů dochází každoročně k vyvádění neuvěřitelné sumy větší než 300 miliard Kč. Za posledních deset let, dokonce odliv kapitálu dramaticky převyšuje příliv investic ze zahraničí.

Takto masivní odliv financí ze země by spíše odpovídal asijským nebo africkým rozvojovým zemím a ne středoevropskému průmyslově vyspělému státu. K nejmasovějšímu odlivu peněz dochází dle této analýzy z vodárenských a energetických společností. Na tomto příkladu je nejzřetelněji vidět, kam nás dostal hanebný a často korupcí doprovázený výprodej strategických odvětví do zahraničních rukou, realizovaný především porevolučními vládami ODS a ČSSD.

K machinacím s výnosy zahraničních korporací napomáhá i náš daňový systém, který umožňuje zdaňovat většinu výnosu dceřiných firem v tuzemsku, u svých matek v zahraničí. Dvojí zdanění (daň z příjmu právnických osob a poté daň z příjmu na úrovni vlastníka společnosti) tak dopadá pouze na tuzemské firmy a jejich tuzemské vlastníky. Toto dvojí zdanění měl odstranit a tak ulevit tuzemským majitelům firem, zákon o jednotném inkasním místě připravený ještě Nečasovou vládou, ale ten byl současnou vládou zrušen.

Stejně tak elektronická evidence tržeb (EET) je namířena spíše proti drobným živnostníkům, které zbytečně zatíží (paušální daň z příjmu pro drobné živnostníky by byla efektivnější a pro stát levnější), než ke skutečně významnému zvýšení daňových výnosů státu. Státu, který nečinně přihlíží masovému úniku peněz do zahraničí nebo s tím ještě pomáhá. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama