PhDr. Ing. Mgr. Jan Hrnčíř, MBA, LL.M.

předseda SPD JmK
  • SPD
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.01.2017 18:00:17

Rozklad evropských hodnot pod taktovkou EU

Rozklad evropských hodnot pod taktovkou EU

Na konci listopadu schválil Evropský parlament rezoluci o strategické komunikaci EU s cílem bojovat proti propagandě, kterou proti ní vedou třetí strany.

Po prostudování tohoto materiálu musíte nutně nabýt dojmu, že největším problémem Evropské unie je dle europoslanců Ruská federace a Islámský stát. Podle většiny poslanců vede Rusko proti Evropské unii informační válku a pomocí manipulativních zpráv ji chce destabilizovat. Je nad slunce jasné, že se Rusko stejně tak jako i další světové velmoci, se snaží prosazovat své zájmy ve sféře svého vlivu. Rusko v tomto není žádnou výjimkou, velmi aktivní jsou kromě USA a Číny i Saudská Arábie a Turecko. Posledně jmenovaný stojí i za nedávným vznikem promuslimských politických stran v Německu a Nizozemí. To pánům europoslancům nevadí?

Ovšem, problém je ještě někde jinde. Totiž, úroveň manipulativní propagandy v mainstreamových médiích již dávno přerostla únosnou mez. To je právě to, co nás Evropany nutí získávat informace i z dalších alternativních zpravodajských zdrojů. Vládnoucí oligarchie namísto boje za objektivitu zpravodajství a posilování demokracie, zřizuje cenzurní orgány a snaží se tak o likvidaci svobody slova a projevu. Politické elity totiž děsí ztráta kontroly nad myšlením a vůlí voličů, tak totalitářské praktiky vydávají za boj s propagandou a dezinformacemi. Jsem přesvědčen, že tyto kroky mají mnohem destruktivnější vliv na stabilitu demokratické společnosti než propaganda samotná. Co myslíte..? Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama