PhDr. Ing. Mgr. Jan Hrnčíř, MBA, LL.M.

předseda SPD JmK
  • SPD
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.07.2016 10:37:02

Studená válka přechází do horké fáze

Studená válka přechází do horké fáze

Už nemůže být pochyb, že americké mocenské kruhy realizují ve světě nebezpečný scénář, který bude mít nedozírné následky pro celé lidstvo.

Urputnost, se kterou se snaží Američané dostat Rusko a jeho spojence na kolena, je již nepřehlédnutelná a pro udržení světového míru a bezpečnosti, nepřijatelná. Samozřejmě, že vládce Kremlu není zrovna žádný beránek, ale my Evropané si nemůžeme dovolit mít příliš vyhrocené vztahy s takovou velmocí, jakou Rusko bezesporu je.    

Je jasné, že mocné elity sdružené kolem Bilderbergu udělají vše, aby si uchovaly rozhodující vliv na dění ve světě a udržely dolar i nadále jako rezervní měnu. Obamova administrativa, která nepokrytě slouží mocným finančním skupinám a nadnárodním korporacím, neváhá pro jejich ekonomické zájmy, rozvracet fungující státy kdekoliv ve světě, ať to stojí kolik lidských životů je třeba. Stačí, aby tyto země vyvážely třeba ropu a jejich vůdcové koketovali s myšlenkou, že by mohli opustit petrodolar a nechat si platit za své zboží jinými měnami a komoditami. Bláboly o nutnosti prosazování lidských práv, poté mainstreamová média opakují stále dokola. 

Evropská unie sehrává roli užitečného idiota, kdy si na přání Američanů nechává decimovat dobré hospodářské vazby s Ruskem a vyhrocuje vzájemné politické vztahy. Výsledkem bude vynucená hospodářská závislost Evropy na USA, která bude završena proamerickou transatlantickou smlouvou (TTIP). Taková politika povede k další eskalaci napětí v Evropě i ve světě. Rusko je tak tlačeno do hospodářské a vojenské aliance s Čínou, což není pro Evropu vůbec dobrá zpráva.

Evropští vůdci by měli hodně rychle přehodnotit, zda půjdou dále cestou do pekla nebo raději napomohou k uklidnění situace a míru v Evropě. Pokud budeme chtít se pokusit těmto konfliktům zabránit, je bezpodmínečně nutné zasednout k jednacímu stolu s ruskými představiteli. Ruský prezident Putin netouží po ničem jiném, než po uznání Ruska Západem, jako světové velmoci. Vše, co Rusko pod jeho vedením ve světě provádí, toho je důkazem.

USA a EU dělají velikou chybu, když neustále sankcemi a ovlivňováním cen ropy, tlačí ruského medvěda do kouta, namísto pozvání k jednacímu stolu. Z historie víme, že Rusko se nenechá bez boje srazit na kolena. Dle zasvěcených informací, ruská radikální vojenská generalita získává pomalu navrch ve vedení země a to nevěští nic dobrého pro naši bezpečnost. Čím dříve si evropští lídři toto nebezpečí uvědomí, tím lépe pro naši mírovou budoucnost. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama