PhDr. Ing. Mgr. Jan Hrnčíř, MBA, LL.M.

předseda SPD JmK
  • SPD
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.05.2017 10:33:53

V Makedonii se zřejmě odehrává kosovský scénář pod taktovkou EU

V Makedonii se zřejmě odehrává kosovský scénář pod taktovkou EU

Ozbrojenými konflikty a politickou krizí zmítaná Makedonie, čelí hrozícímu rozpadu země. Makedonie je již delší dobu ve vážné politické krizi kvůli účasti stran albánské menšiny v budoucí vládě, která štěpí zemi.

Tato promuslimská koalice má přirozeně podporu EU i politických neziskovek. Krize, která se odehrává v Makedonii, nám názorně ukazuje, kam až může dojít soužití s muslimskou menšinou. Albánští muslimové neustále útočí na Makedonce a kosovští představitelé vyhrožují likvidací Makedonie. Jde nepochybně o stejný scénář, jaký známe už ze Srbska. Když v roce 1999 letadla NATO „humanitárně“ bombardovala Srbsko jako odplatu za to, že srbská policie bránila kosovské obyvatele před vražedným řáděním muslimských band. Poté došlo k odebrání Kosova Srbsku a jeho předání vůdcům muslimských albánských bojůvek. To vše pod taktovkou Bruselu a NATO, které vybudovalo posléze v Kosovu druhou největší vojenskou základnu v Evropě.

Bylo jen otázkou času, kdy začnou tyto muslimské bandy, tentokrát už s politickým krytím, napadat a destabilizovat sousední země. Dle makedonských úřadů, totiž útočí na bezpečnostní složky v Makedonii, ozbrojené skupiny kosovských Albánců. Podle srbských tajných služeb, do Makedonie v poslední době přešlo z Kosova kolem osmi stovek bývalých albánských povstalců Kosovské osvobozenecké armády (UÇK) a dochází i k přesouvání automatických zbraní.

Ve světle těchto a dalších událostí je zřejmé, že je v Makedonii prakticky připraven stejný scénář, jako před léty v Kosovu. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama