PhDr. Ing. Mgr. et Mgr. Jiří Valenta, DBA

  • KSČM
  • Plzeňský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,72. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

19.01.2021 13:49:50 - V.Spurný

Nemyslíte, že jsou důležitější věci k řešení?!

Můžete předložit konkrétní důkazy podvodů, ke kterým podle vás došlo v amerických prezidentských volbách? A proč se tím vůbec zabýváte jako strana v Plzeňském kraji? Proč zrovna zde? Neměli byste spíš řešit, jak získat zpět voliče, kterých vám neustále ubývá? Nebo toto je ta cesta? Ideologický boj? Není už načase s tím přestat? K čemu je dobré, že je svět rozdělený jako za studené války? Navíc lidé tu umírají, přichází o práci a je toho k řešení tolik. Vy máte času nazbyt se zabývat Amerikou?

Odpověď

22.01.2021 19:07:19 - PhDr. Ing. Mgr. et Mgr. Jiří Valenta, DBA
 Dobrý den pan Spurný,

děkujeme za Vás dotaz, kdy se nás ptáte, proč se KSČM zabývá volbami amerického prezidenta? Proč zrovna Plzeňský krajský výbor KSČM?

Zabýváme se tím proto, neboť tato událost je zahraničně-politické téma č. 1. Téma, jehož výsledky ovlivní téměř celý svět a aniž si to uvědomujete, bude za nějaký čas ovlivňovat možná i Vás osobně a Vaší rodinu. A samozřejmě ovlivňuje i nás, jako politickou stranu a další jednotlivce této společnosti.

Jako politická strana sledujeme celé spektrum témat, ke kterým se průběžně vyjadřujeme. I volby v USA.

Pro KSČM, jako státotvornou a zodpovědnou politickou stranu je důležité vědět, jaké síly se dostávají k politické i vojenské moci v USA na další čtyři roky, v zemi, která je v současné době nejagresivnější velmoci světa! Velmoci, která v posledních letech rozpoutala řadu válek v rozporu s mezinárodním právem a Chartou OSN.

Vzpomeňme vojenské agrese proti Jugoslávii, Afganistánu, Iráku, Libyi, Sýrii. Jen v  těchto posledních třech zemích díky těmto válkám zemřeli statisíce nevinných lidí a je zničená infrastruktura těchto zemí, kterou tam budovaly generace lidí předtím.

Zabýváme se tím proto, abychom mohli naše voliče včas informovat a varovat před tím, co zásadního se děje a jaký se dá očekávat následný vývoj situace. Aby sami dle svých možností mohli působit na politiky, které volili i na media. To je úkol politické strany, vést své voliče, ukazovat jim cestu i rizika. Nebát se říkat pravdu i když to není zrovna populární a umět otevřeně poukázat na zločiny, nepravosti i možné důsledky!

Je to úkol pro KSČM zejména v době, kdy zásadně selhávají česká veřejnoprávní media Česká televize a Český rozhlas, které si platí občané našeho státu svými koncesionářskými poplatky, kdy tato media by jim měly dodávat objektivní a vyvážené informace. Kdy tato media by měly ze zákona dbát na dodržování demokratických principů v politice a měly by upevňovat právní vědomí občanů a vést je k dodržování práva. Jejich vliv ve společnosti je obrovský.

Naše česká veřejnoprávní media v této otázce absolutně selhala! V těchto amerických volbách se postavily na stranu jednoho kandidáta, konkrétně Joe Bidena, v jehož prospěch proběhly obrovské machinace a podvody s hlasy amerických voličů, namísto toho, aby tato veřejnoprávní media přinášely objektivní zpravodajství o průběhu prezidentských voleb v USA!.

Z jejich zpravodajství se český občan nedověděl pravdu o tom, co se v USA kolem voleb prezidenta z 3.11.2020 ve skutečnosti dělo! Nedověděli se nic o nějakých nesrovnalostech a podvodech. Veřejnoprávní  media se postavila do role propagandistů, namísto toho, aby plnila svou zpravodajskou roli a roli hlídacího psa demokracie a zákonnosti“!  

Tak proto se tím zabýváme, aby se k našim občanům dostala pravda, jako objektivní informace, což ale poté zásadně mění obraz situace v USA a nastavuje našim mediím zrcadlo.

Lidé si potom kladou otázku, kde je pravda? Jsou tady dvě protichůdné informace. A začínají sami pátrat, jak to doopravdy bylo.

Naše země je vystavena obrovské manipulaci a lžím těchto veřejnoprávních medií! Míra manipulace už podle nás dávno překročila únosnou mez. Volby amerického prezidenta jsou toho jen dalším důkazem.

Pokud se týká konkrétních důkazů o falsifikaci voleb, tak v českých mediích je nenajdete!

Najdete jich ale mnoho na internetu! Bohužel jsou v cizím jazyce. Zadejte si do vyhledávače český překlad do angličtiny a dočtete se více.

Zde je odkaz na jedno video občana USA na ruském jazyce, který ukazuje návod na anglickém jazyku, jak si můžete informace o některých volebních podvodech ověřit přímo na webových stránkách státních úřadů USA!

https://www.youtube.com/watch?v=i_XopMRfCCI&t=219s

Mgr. Vladimír Frouz

Předseda Mediální komise KV KSČM Plzeňského kraje