PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

Připraven na zteč!
  • Piráti
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.04.2018 14:24:21

Aktivita premiéra Babiše měla jasný cíl - odstranění pana Murína z funkce

Aktivita premiéra Babiše měla jasný cíl - odstranění pana Murína z funkce

Vyjádření předsedy Pirátů Ivana Bartoše k dnešnímu oznámení o rezignaci šéfa GIBS Michala Murína

Rozhodnutí pana Murína odejít respektuji. Jinou věcí je aktivita premiéra Babiše, která měla jasný cíl - odstranění pana Murína z funkce. Cesta likvidace pana Murína byla ze strany premiéra v demisi evidentní, z pohledu legislativy a jeho kompetencí navíc přinejmenším pochybná. Sám jsem premiéra v této věci interpeloval, jak je však jeho zvykem, inženýr Babiš na mé dotazy neodpověděl.

Dlouhodobě sledujeme tlak premiéra na výměnu vedoucích pracovníků v řadě institucí doprovázený politickým i mediálním tlakem za využití velmi vágních až neurčitých odůvodnění. Tlakem, který má přesah do osobní roviny a je navíc podpořen různými kontrolami dle mého názoru šikanozního rázu. Nejen Piráti, ale i odborná veřejnost se oprávněně ptá, zda tyto personální čistky nejsou pouhým účelovým posilování pozice Hnutí ANO 2011 a dosazování spřízněných lidí do klíčových pozic ve státní správě a nezávislých institucí. V tomto případě do nezávislosti policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout