PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

Připraven na zteč!
  • Piráti
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.10.2018 14:10:22

Piráti začínají v Evropě slavit úspěchy

Piráti začínají v Evropě slavit úspěchy

Lucembursko je třetím státem s Piráty v parlamentu, ve volbách získali 6,45 % procent hlasů.

Občané Lucemburska zvolili ve víkendových parlamentních volbách 60 poslanců. Ti budou v úřadě příštích pět let. Nejúspěšnější byla Křesťanskosociální lidová strana (CSV), která za 28,31 % hlasů obdržela 21 mandátů. Vedle tradičních stran však uspěli i Piráti. Pirátská strana Lucemburska získala 6,45 % hlasů, které jim v jednokomorovém parlamentu zajistí 2 zástupce. Lucembursko se tím stává spolu s Českou republikou a Islandem další zemí v Evropě, která si zvolila do svého zastupitelského sboru Piráty.

„Gratuluji lucemburským Pirátům k volebnímu výsledku a těším se na budoucí spolupráci. Piráti začínají v Evropě slavit úspěchy a vzhledem k tomu, že nás v květnu 2019 čekají volby do Evropského parlamentu, znamená to pro nás naději, že můžeme zlepšit volební výsledek z roku 2014. Tehdy Piráti ve volbách do Evropského parlamentu získali jedno křeslo, které aktuálně hájí Julia Reda z Pirátské strany Německa,“ uvedl předseda českých Pirátů Ivan Bartoš.

Lucemburské Piráty vede Sven Clement. Do parlamentu se jím vedená strana prosadila poprvé. V parlamentních volbách v roce 2013 získali Piráti 2,94 %. Stejně jako další pirátské strany v Evropě, reprezentují Piráti v Lucembursku proevropské postoje, kladou důraz na transparenci politiky a státních úřadů, hájí svobodný přístup k informacím a jedním z jejich cílů je i reforma autorského práva.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout