PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • Piráti
  • místopředseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,75. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.02.2023 4:42:00

Platit dvakrát za stejnou věc nedává smysl

Platit dvakrát za stejnou věc nedává smysl

Komentář na facebookovém profilu k byrokracii.

 Stát by se měl chovat efektivně.

Jsme v situaci, kdy nemůžeme mezi úřady sdílet know-how nebo hotové informační systémy a služby. Máme tady byrokracii, která nás nutí dělat nelogická a nehospodárná rozhodnutí. Pamatujete na covid? Ministerstvo zdravotnictví tehdy potřebovalo rychle očkovací portál, ale byrokratickou džunglí se mohlo prodrat jen díky výjimce v nouzovém stavu. Takovým situacím se v budoucnu musíme vyhnout!

Plánujeme proto upravit zadávání veřejných zakázek, poněvadž platit dvakrát za stejnou věc nedává smysl a ty změny zkrátka jsou potřeba. Budou z toho samozřejmě těžit i soukromí dodavatelé, ale státu musíme umožnit výjimečně zadat zakázku i v rámci svých kapacit. Pokud je to potřeba.

Náš návrh zjednoduší i nákup služeb pro státní cloud. Nebudeme muset soutěžit služby pro kritickou infrastrukturu jednotlivě, ale nakoupíme je centrálně u státního provozovatele datového centra.

Takový je náš plán.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama