PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • Piráti
  • místopředseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.03.2023 10:13:00

Už teď pomáháme firmám při zřizování zkrácených úvazků

Už teď pomáháme firmám při zřizování zkrácených úvazků

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rodičovskému příspěvku.

 Lepší podmínky (nejen) pro rodiče a možnost se uplatnit na trhu práce = investice do budoucnosti = mj. posílení státní kasy až o 15 miliard, z čehož zas budeme těžit všichni. Celkem jednoduchá rovnice. A jak toho docílíme?

Není objevné, že rodiny to mají obzvlášť v krizích těžké. Krize dopadají nejhůř na nejzranitelnější. Rodiny s malými dětmi, samoživitelky a samoživitelé otáčejí každou korunu a pokud nechceme zahodit svou budoucnost, je třeba jednat.

Číslo jedna je rodičák. Rodičovský příspěvek se léta nezvyšoval, ale jídlo, potraviny obecně a energie letěly nahoru. Tím hodnota příspěvku vlastně klesala. 7-9,5 tisíce rozhodně nestačí a musíme to změnit!

Piráti tlačí rodičák o 50 000 vyšší, takže by to bylo celkem alespoň 350 000 Kč a výše by se stanovila podle průměrné mzdy – a to jsme chtěli už v minulých letech, zastavilo nás ANO v čele s paní Schillerovou.

A u toho neskončíme – rodiče musí mít možnost si přivydělat. Aby to ti, kteří chtějí a potřebují, mohli zvládat, zachováme funkční dětské skupiny a přidáme jim peníze a protlačíme garanci místa v jakémkoliv předškolním zařízení.

Už teď pomáháme firmám při zřizování zkrácených úvazků – ty se hodí jak rodičům, tak i seniorům. Teď máme na mušce limit 92 hodin měsíčně, které může dítě strávit v předškolní péči, aniž by se rodičům sebral příspěvek. Tohle musíme odbourat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama