PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • Piráti
  • místopředseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.09.2023 10:23:00

Zastavit chátrání a nabízet lidem skvělé místo pro život i kariéru

Zastavit chátrání a nabízet lidem skvělé místo pro život i kariéru

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vizím budoucnosti.

 Stockport – na první pohled obyčejné město, které se snaží vyrovnat s dopady své průmyslové historie a řadou dalších výzev. Místní vedení má ale vysoké ambice. Chtějí vytvořit moderní, zelenou a cenově dostupnou čtvrť, vdechnout tak místu zase život. A daří se jim to. Oblast prochází velkou proměnou. Už tam vzniklo kolem tisícovky bytů. Ambicí je vybudovat až 3 500 nových bytů pro 7 000 lidí a tím zvýšit celkový počet obyvatel v centru Stockportu. Půjde o kombinaci vlastnického bydlení, sociálního i dostupného nájemního bydlení. Kromě toho vznikne až 100 000 metrů čtverečních plochy pro kanceláře, dílny a různé volnočasové aktivity. Místo tu bude třeba i pro učebny nebo kliniky. Vytvoří se tak až 5 tisíc nových pracovních míst. Za projektem stojí rozvojová agentura Stockport Mayoral Development Corporation, která vznikla před pár lety z iniciativy starosty Velkého Manchesteru. Má zvýšit atraktivitu Stockportu pro podniky, investory i obyvatele. Disponuje řadou pravomocí – to urychluje celkový proces revitalizace území. Podařilo se jim vyvinout úspěšný model, který efektivně podporuje rozvoj a prosperitu města. Důležitá je samozřejmě i spolupráce se soukromým sektorem. O detailech ale i o britské iniciativě Levelling Up obecně jsem mluvil přímo se starostou Andy Burhamem.

Zastavit chátrání a nabízet lidem skvělé místo pro život i kariéru – toho se snaží dosáhnout spousty regionů i u nás. Na Ministerstvu pro místní rozvoj jim pomáháme například s demolicí zchátralých budov, které hyzdí okolí, ohrožují životy a mohou přispět ke vzniku sociálně vyloučených lokalit. Díky demolici pak můžou města využít území ke svému dalšímu rozvoji. Zkušenosti od britských kolegů se nám budou hodit i v rámci naší reformy Bydlení pro život, která zahrnuje také investice do bydlení.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama