PhDr. Jiří Horák, Ph.D.

  • KDU-ČSL
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,27. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

01.08.2022 13:46:43 - Dominik G.

Fakt může Babiš za naši závislost na Rusku?

Já ho teda nemám rád, ale za to, že jsme závislí na Rusku podle mě mohou vlády, které tu vládly už mnohem dříve, pokud se nepletu, za hlavní, kdo nás uvrh do spárů Ruska byla vláda ODS s Topolánkem. A když teď křičíte, předložil jste někdy vy sám nebo Lidovci nějaký návrh, který by problém naší závislosti na Rusku řešil?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

callimero, Milan Micka, Pseudo

Odpověď

07.08.2022 6:57:16 - PhDr. Jiří Horák, Ph.D.
Vážený pane Dominiku,
co se týče energetické závislosti na Ruské federaci a případné zodpovědnosti předchozích vlád, tak dle mého osobního názoru je chyba, že vlády napříč celým polistopadovým obdobím nepracovaly na teritoriální diverzifikaci dodávek zemního plynu. Na druhou stranu je však třeba zdůraznit jisté pochopení. Ceny energií byly posledních víc než 10 let relativně nízké a stabilní. Taktéž se nedalo předjímat, že Ruskou rozpoutá na Ukrajině válečný konflikt a naprosto destabilizuje energetickou situaci v celé Evropě. Takže ano, předchozí vlády nepřistupovaly k energetické bezpečnosti ČR úplně zodpovědně a byla to chyba. Jak však píšu, na obviňování předchůdců není čas a celá politická reprezentace musí vyvinout společné úsilí, aby byla zajištěna energetická bezpečnost Česka.
S pozdravem
Jiří Horák