PhDr. Jiří Horák, Ph.D.

  • KDU-ČSL
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22.2.2022 13:49:26 - R.Viglas

Hrozí třetí světová válka?

Dobrý den, myslím, že jste jako člen výboru pro obranu kompetentní osoba, která by mi mohla odpovědět, protože asi nikoho z nás nenechává počánání Ruska chladnými, hlavně když s ním máme sami nedobrou zkušenost. Kdyby došlo na Ukrajině k válce, k čemuž Putin směřuje, za jakých okolností – kdy by vojensky zasáhly ostatní statní včetně ČR? Za jakých okolností byste podpořil naše vojenské zapojení,pokud vůbec? Co když se Putin nespokojí jen s Ukrajinou, kterou obsazuje nějak moc snadno? Nebo vy to vidíte jinak?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Venda3

Odpověď

28.2.2022 11:33:36 - PhDr. Jiří Horák, Ph.D.
V tuto chvíli je již evidentní, že se chce Rusko zmocnit celé Ukrajiny a v případě, že mezinárodní společenství nezaujme dostatečně tvrdé sankce, tak je podle dostupných zdrojů možné, že dojde k zabrání celé Ukrajiny. Co plánuje Rusko do budoucna v této chvíli nevíme, ale vypadá to, že veškerá rozhodnutí určuje přímo Vladimir Putin. Co jsem měl možnost hovořit s našimi přáteli z Pobaltí, tak mají opravdu veliký strach, že konflikt Ukrajinou neskončí. Co se nás týče, tak musíme být naprosto jednotní s našimi spojenci, posílit východní hranici NATO a zlepšit připravenost a bojeschopnost naší armády. Pokud by byla hranice NATO napadena, tak musíme být nachystáni ji vojensky bránit.