PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D.

  • ČSSD
  • Královéhradecký kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,55. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.05.2018 6:34:00

Do Zakarpatské oblasti vezeme humanitární dar

Do Zakarpatské oblasti vezeme humanitární dar

Tři dny stráví delegace Královéhradeckého kraje v Ťačivském rajónu v ukrajinské Zakarpatské oblasti. Zástupce kraje čeká jednání o prohloubení spolupráce s představiteli Zakarpatské oblastní rady i představiteli města Ťačiv.

Do Zakarpatské oblasti v pondělí 14. května večer odjel hejtman Jiří Štěpán, náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar a radní zodpovědný za dotace, turistický ruch a regionální rozvoj Pavel Hečko. Delegace se vrátí ve čtvrtek večer.

„Do Ťačivu jedeme na základě pozvání ze strany našeho partnera a na základě smlouvy o partnerství mezi Zakarpatskou oblastní radou a Královéhradeckým krajem, která byla uzavřena loni v listopadu. Se Zakarpatskou oblastí nás spojuje společná historie, její hranice se prakticky shodují s územím bývalé Podkarpatské Rusi, která byla po dvě desetiletí součástí Československa,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Jako pomyslný předvoj vyjely už v neděli 13. května do Ťačivského rajónu děti ze Základní školy na třídě SNP v Hradci Králové na školu v přírodě, pod vedením tajemnice hejtmana Terezy Nyklíčkové. Zde budou čas trávit spolu s žáky Základní a střední školy č. 1 Ťačiv. Česko-ukrajinské táborníky čeká bohatý program. Jeho součástí bude i výprava po stopách loupežníka Nikoly Šuhaje, která se uskutečnila 15. května. Na cestě do Koločavy se k dětem v rámci programu prvního dne návštěvy Ukrajiny připojila i delegace z Královéhradeckého kraje a stráví s nimi celý den.

Ve středu hejtman Jiří Štěpán v doprovodu svých kolegů navštíví obce Uglja a Ugolka, která leží v Ťačivském rajónu. „Do Zakarpatské oblasti vezeme humanitární dar. Pro školy v Ťačivu a Ugolce máme připravených deset počítačů. Okresní nemocnici v Uglije věnujeme deky, polštáře a povlečení. Během setkání s předsedou Zakarpatské oblastní rady Мychajlem Rivisem budeme jednat o transportu dalšího humanitárního daru. Situace v této části Ukrajiny není v mnoha směrech uspokojivá,“ sdělil hejtman Jiří Štěpán.

Během středy čeká člena delegace Romana Klímu z krajského odboru regionálního rozvoje separátní program, který navazuje na Seminář pro spolupráci s partnery z jihovýchodní Evropy. Ten se uskutečnil ve čtvrtek 19. dubna na půdě Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Seminář reagoval na aktuální výzvy v programech a fondech, kde mohou spolupracovat čeští partneři s partnery ze Slovenska, Ukrajiny, Maďarska, Srbska, Arménie a řady dalších zemí. „Hosté z Ukrajiny náš seminář ocenili a požádali nás o další spolupráci a konzultace,“ doplnil Roman Klíma.

Čtvrtek věnuje krajská delegace jednání s partnery o prohloubení další spolupráce, prohlídce Ťačivu a jeho pamětihodností a příspěvkových organizací města.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout