PhDr. Marek Ženíšek, Ph.D.

  • TOP 09
  • Plzeňský kraj
  • krajský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,55. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.07.2019 11:43:00

Necháváme vyhrávat volby jednoho estébáka s “pouhými” 25 procenty

Necháváme vyhrávat volby jednoho estébáka s “pouhými” 25 procenty

Komentář na facebookovém profilu k Babišovi a volbám

Říkám to dlouhodobě. Ostudou demokratické opozice není, že je slabá, ona je v součtu silná docela dost. Ostudou je to, že necháváme vyhrávat volby jednoho estébáka s “pouhými” 25 procenty, místo toho, aby se alespoň její část dokázala domluvit a porazila ho ve volbách.

Samozřejmě, že programových (i jiných) rozdílů je mezi námi dost (ostatně proto nejsme jedna strana s jedním elektorátem, ale je nás prostě víc), ale je povinností všech demokratických stran, aby se o vytvoření společného převolebního bloku pokusily.

Pamatuji si, jak jsem studentům na přednáškách vyprávěl o jednom generálovi v Keni. Generál Moi byl po několika letech diktatury donucen připustit svobodné volby v zemi, ve kterých pak ještě deset let vyhrával (prezidentské i parlamentní volby) s “pouhými” 20 procenty hlasů, protože ti druzí měli “jen” 18, třetí 15, další deset atd.

Teprve až po deseti letech opozici došlo, že by mohla stavět v jednomantátových obvodech společné kandidáty a stejně tak i jednoho společného kandidáta na prezidenta. Babiš je u moci už přes pět let, doufám, že to opozici u nás nebude trvat těch deset nebo dokonce i více let.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama