PhDr. Marek Ženíšek, Ph.D.

  • TOP 09
  • Plzeňský kraj
  • krajský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,6. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.12.2016 7:35:00

Za co bude tato vláda příští rok utrácet daně nás všech?

Za co bude tato vláda příští rok utrácet daně nás všech?

Marek Ženíšek na Facebooku

Tento týden se o návrhu státního rozpočtu hlasovalo. Rozpočet pro příští rok je špatný: zbytečný deficit, málo peněz do investic, vědy a výzkumu a více úředníků, aniž by se služby pro občany zlepšily, atd. Snažili jsme se proto alespoň našimi návrhy částečně ovlivnit podobu státního rozpočtu třeba ve prospěch platů lidí v sociálních službách nebo obrany a přesunout je z jiných položek.

Místo nových úředníků navrhla Markéta Adamová zvýšit platy pracovníkům v sociálních službách. Nina Nováková žádala o vyšší platy lidí v kultuře a Michal Kučera chtěl místo státní dotace pro agropotravinářský koncern věnovat peníze firmám, které řeší likvidaci škod na životním prostředí po těžbě uhlí. Anna Putnová žádala o peníze na 3. hodinu tělocviku pro žáky na prvním stupni základních škol. Promarněnou příležitostí zůstává pro příští rok také rozpočet na obranu, v němž koalice odmítla návrh můj a kolegy Jiřího Skalického koncepčně zvýšit investice na nutnou modernizaci a vybavení.

Škoda, pro tento rok je to promarněná šance.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama