PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D.

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • krajský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,72. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.06.2021 14:33:00

Hlavní město podporuje odborné vzdělávání

Hlavní město podporuje odborné vzdělávání

Podle dnešního usnesení Rady hl. m. Prahy bude odbornému vzdělávání v hlavním městě poskytnuta podpora na základě žádostí středních odborných škol a domů dětí a mládeže o poskytnutí finančních prostředků.

 Celkem se jedná o necelý jeden milion korun z rozpočtu hlavního města Prahy.

„Našim cílem je podporovat intervence naplánované v aktuálním znění Krajského akčního plánu vzdělávání. Jedná se například o podporu seminářů, workshopů, vzdělávání pedagogů, učitelů odborného výcviku a odborných předmětů nebo pořízení technického vybavení. Odborné školy v rámci pražského vzdělávání dostávají novou roli. Stávají se centry celoživotního vzdělávání, čímž nám pomohou reagovat na očekávaný nárůst nezaměstnanosti v post-covidové ekonomice,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Finanční podporu obdrží například Střední odborné učiliště kadeřnické v Praze 8 na pořízení technického vybavení, konkrétně cvičných hlav, které byly v době distanční výuky využity žáky, kteří nemohli realizovat praxi na cvičných pracovištích.

Dvěma příspěvkovým organizacím, konkrétně Střední škole - Centru odborné přípravy technickohospodářské v Praze 9 a Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy v Praze 8 poslouží finanční prostředky na zajištění členů minitýmů pro povinné a nepovinné intervence nutné pro krajské akční plánování – konkrétně implementační projekt KAP.

Dům dětí a mládeže v Praze 3 – Ulita obdrží příspěvek na podporu programu DofE. Příspěvek byl žádán na základě uzavřeného Memoranda o vzájemné spolupráci při podpoře volnočasových aktivit a pomoci získání dovedností pro budoucí život a kariéru mladých lidí mezi hlavním městem Prahou a The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama