PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D.

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • krajský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,85. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.10.2019 9:17:00

Podporujeme pravidelnou činnost nadšených dobrovolníků

Podporujeme pravidelnou činnost nadšených dobrovolníků

Program podpory využití volného času dětí a mládeže na rok 2020 včera vyhlásila Rada hlavního města Prahy.

 Prostřednictvím něj jsou řešeny nejen základní podmínky pro pravidelnou činnost neziskových organizací, které pracují s dětmi a mládeží ve volném čase, jako jsou pronájmy, provozní náklady, údržba kluboven, klubů a sportovišť, ale i podpora příměstských táborů, táborů mimo Prahu a víkendových akcí mimo Prahu.

Zároveň program podporuje jednorázové akce na území hl. m. Prahy především pro neorganizované děti a mládež. Pro tuto cílovou skupinu je podpora směřována i na tzv. otevřené aktivity, které jsou uskutečňovány formou jednorázových akcí. Podpora je rovněž zaměřena na účast kolektivů dětí a mládeže na prezentačních a soutěžních akcích v zahraničí.

„Já osobně mám největší radost z toho, že podporujeme pravidelnou činnost nadšených dobrovolníků. Ať už se jedna o nákupy vybavení, dětské tábory nebo opravny kluboven. Věřím, že jim tyto peníze umožní odvést kvalitní práci, která pomůže zlepšit využití volného času,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Předchozí ročníky programu ukázaly efektivnost poskytování finančních prostředků pro aktivity dětí a mládeže ve volném čase grantovým systémem. Také dosavadní systém uzavírání jednoletých dotačních smluv s vybranými žadateli je vyhovující a odpovídá proměnlivosti požadavků v této oblasti.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout