PhDr. Miloslav Ransdorf, CSc.

Miroslav Ransdorf zemřel 22. ledna 2016 v Praze
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

2. 11. 2015 23:59:28

Dar odvahy

Dar odvahy

Síla věcí je silnější než síla slov

O daru odvahy promluvil Miloš Zeman, když 28.10. předával u příležitosti státního svátku vyznamenání na Pražském hradě. Ve svém projevu zvládnul jedním dechem kopnout do komunistů (in memoriam vyznamenaný František Kriegel podle něj „podlehl komunistické ideologii“), aby jim vzápětí, aniž to tušil, poděkoval. S nestrojenou úctou poděkoval rodičům šestnáctiletého Petra Vejvody, který zahynul při obraně spolužačky, napadené vyšinutou ženou, za to, že svého syna dobře vychovali. Všichni přítomní v sále povstali a dlouze tleskali. Vyznamenání in memoriam převzal Petrův otec Kamil Vejvoda. Skromný, sympatický člověk, z něhož na dálku vyzařuje poctivost.  

Nikdo, žádný novinář ani politik neuvedl, že tento muž je předsedou Okresního výboru KSČM ve Ždáru nad Sázavou. Do komunistů se tolik let kope, a teď se jednomu z nich dostalo ovací. Jistě, syna to nevrátí, a i já jsem velmi váhal, zda mám tyto řádky napsat.

Vybavil se mi podobný zážitek před mnoha lety. Na Jesenicku zahynul při povodních v roce 1997 podobně mladý chlapec, syn předsedy místní organizace KSČM, když zachraňoval lidi před zuřícím živlem.

Do komunistů se kope, ale marně. Síla věcí je větší než síla slov (Jean-Paul  Sartre). 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 1 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama