PhDr. Miroslav Sládek

  • SPR-RSČ Miroslava Sládka
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

02.12.2015 0:59:56 - krivjan

Podkarpatská Rus....

Vzpomínám si,že před léty v dobách Vašeho působení,jste měl vizi,že se zasadíte o to,aby k ČSR byla opětně připojena bývalá Podkarpatská Rus,kterou nám po válce Stali de fakto podvoem
ukradl. Tenkrát se to většině lidí jevilo jako nesmysl....(mě také). Ale ve světle situace a
událostí poslední doby....?

Odpověď

02.12.2015 7:33:51 - PhDr. Miroslav Sládek

Dobrý den. Děkuji za otázku právě na toto téma. Chtěl bych si povzdechnout, kdyby to byla jen otázka Podkarpatské Rusi, kdy si lidé mysleli, že můj požadavek je nesmyslný a po létech se ukazuje, že to byl požadavek prozíravý a reálný. Jenže takových témat je bohužel většina.

Podkarpatská Rus byla ukradena Stalinem. Lidé tam dodnes vzpomínají na první Československou republiku jako na období největšího rozkvětu. Jakmile jsem ale začal hovořit o navrácení, zbabělá vládnoucí garnitura okamžitě vytvořila kolaborantský spolek přátel PR vedený komunistou Hořcem, aby mi sebrali téma a pod záminkou, že si to obyvatelé nepřejí vše zahráli do autu. Nepřipomíná vám to dnešní situaci a snahu za každou cenu propagovat všelijaké oka..,va..,bar... apodobné, ve snaze roztříštit síly a opět mne zadupat do země? Byl bych nerad, aby mne dnes lidé nevyslyšeli a za dvacet let si museli přiznat, že jsem měl pravdu a ještě k tomu včas vyřčenou.

Trváme na svém původním požadavku - navrácení Podkarpatské Rusi. Je to nedílná součást našeho území, občané PR si to přejí a referendum by dopadlo naprosto jednoznačně. Musíme myslet i strategicky a jak to správně vidíte i s ohledem na současnou situaci a předpokládaný vývoj. Pokud si nevezmeme to, co nám patří, tak se jistě přihlásí mnozí další.

Nechci slyšet argument, že by to třeba vyžadovalo investice. Lepší investivat na PR, než vyhazovat peníze do kanálu nazývaného Turecko nebo přivandrovalci.