PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.

  • TOP 09
  • Pardubice
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.02.2020 22:29:57

Pryč s autovraky z ulic Pardubic

Pryč s autovraky z ulic Pardubic

Poslanecká sněmovna schválila návrh zákona, který umožní obcím a městům jednoduše odstraňovat autovraky ze svých ulic.

V současné době je zákon bezzubý. Na vraky s propadlou technickou kontrolou, které překážejí na silnicích, nemají starostové měst žádné páky a čekají na novelizaci.

Poslanci TOP 09 ve spolupráci s komunálními politiky podali změnu zákona již začátkem října 2018. Vládní koalice ji ovšem smetla ze stolu a podala vlastní takřka totožný návrh. „Doposud obce neměly právní nástroj, jak nechat odtáhnout i zcela nepojízdné auto, pokud nesplňovalo zákonnou definici pro vrak. Desítky vozů tak hyzdí obce a blokují místa pro parkování. Věřím, že novela projde i v Senátu a odstranění vraků bude tak brzo snazší,“ říká bývalý poslanec a nyní zastupitel města Pardubic Jiří Skalický.

Podle novely zákona bude nově možné autovraky odstranit už ve chvíli, kdy nepoužívaný vůz nebude mít více než tři měsíce platné osvědčení o technické způsobilosti stanicí SME a STK.„Na území Pardubic se nachází desítky autovraků, které kazí vzhled veřejného prostoru, mohou škodit životnímu prostředí a v neposlední řadě ubírají desítky parkovacích míst.  Očekávám, že přijetím upraveného zákona dojde, díky snadnější identifikaci vraků, k jejich okamžitému odstranění,“ doplňuje Michal Sláma, předseda TOP 09 Pardubice.

Dnes je možné podle zákona nechat odtáhnout vrak auta pouze v případě, že má silně poškozenou karoserii nebo mu chybí motor. Přestože auto stojí na stejném místě roky bez značky, je pomalu zarostlé trávou a chybí mu všechna kola. Majitel je nedohledatelný a radnice jsou v takových případech bezmocné.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama