Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.

  • ODS
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.04.2019 10:29:00

Situace je vážná, chceme vládu zavázat k adekvátnímu jednání

Situace je vážná, chceme vládu zavázat k adekvátnímu jednání

Předseda ODS Petr Fiala kritizuje vládu za zjištění NKÚ a schodkový státní rozpočet a upozorňuje na rychlou výměnu ministra spravedlnosti ve chvíli, kdy vyšla zpráva o obžalobě premiéra Babiše.

 ODS chce na mimořádné schůzi Sněmovny navrhnout usnesení, která zavážou vládu k adekvátnímu jednání.

  Iniciovali jsme mimořádnou schůzi Sněmovny, kterou jsem označil za ‚cvičný poplach‘. Seběhlo se totiž několik varovných signálů, které by měly vyvolat ve vládě doslova poplach. Jenže vláda má očividně záměr tvářit se, že se nic neděje, což je chyba.

NKÚ ve své zprávě varuje, že Česká republika ztrácí dech. Státní rozpočet se propadá do astronomického schodku a premiér, kterému reálně hrozí, že bude stát před soudem, vyměnil ministra spravedlnosti.

Před těmito okolnostmi nesmíme zavírat oči. Svolali jsme tuto schůzi, abychom našli řešení, dokud je ještě čas. Proto navrhneme několik usnesení, kterými vládu zavážeme k tomu, aby začala adekvátně jednat. Pouhé sliby nestačí.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout