Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.

  • ODS
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,72. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20. 3. 2021 13:16:00

Zásahy státu dovnitř rodin jsou nepřijatelné

Zásahy státu dovnitř rodin jsou nepřijatelné

Komentář na facebookovém profilu k vládním opatřením

 Koronavirus je nebezpečná nemoc, na níž u nás za poslední rok zemřelo více než 22 tisíc lidí. Každý z nás už zná někoho, kdo covid prodělal, ale bohužel i někoho, kdo na něj zemřel.

Celou dobu vyzývám k tomu, aby lidé chránili sebe a své blízké, nevystavovali se riziku nakažení, bránili dalšímu šíření pandemie. Stejně tak ale říkám, že boj s nemocí nesmí být pro vládu záminkou k neodpovědné politice, k rozhazování, k lehkomyslnému omezování svobod.

Pokud jsou restrikce nutné, musejí být časově omezené a taky podložené jasnými daty. Zásahy státu dovnitř rodin jsou podle mě nepřijatelné, o smyslu zákazu pohybu mezi okresy a mimo katastr obce existují velké pochybnosti.

Pokud vláda není schopná na datech doložit, že je to nutné a hlavně že to funguje, měla by nesmyslná omezení zrušit.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama