RNDr. Alexandr Vondra

  • ODS
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,31. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.01.2023 22:39:00

Generál není žádný druhý „Drahoš"

Generál není žádný druhý „Drahoš"

Komentář na facebookovém profilu k volbě prezidenta.

Nakonec není vůbec co řešit. Dnes jdu k volbám a rád to hodím Petru Pavlovi. Proč?

1) Protože Babiš se na prezidenta absolutně nehodí. Opakovaně to dokazoval celé dva týdny horké kampaně po prvním kole. Bezohledný oportunismus, lži, podrazy, podpásové útoky. A pak zase uraženecké fňukání. V posledku mu jde jen o osobní prospěch, republika je mu ukradená. Dokonce bych řekl, že i Miloš Zeman - když nechlastá - je lepší variantou než Babiš.

2) Naopak Petr Pavel je pro mě čím dál víc pozitivním překvapením. Věděl jsem, že je to vynikající voják, proto jsem kdysi jako ministr obrany navrhl jeho jmenování do čela AČR. Ale dlouho jsem si nebyl jistý, zda to stačí na Hrad. V posledních týdnech mě ale docela přesvědčil. Umí si stát za svým, nekličkuje, zároveň je klidný, věcný. Žádná hysterie. Má i charisma. Není to druhý "Drahoš".

3) Babiš opakovaně argumentuje, že Pavel bude "loutkou" naší vládní koalice. A že ta koalice bude mít veškerou moc v zemi. Nemyslím si to. Myslím, že Pavel jako prezident se bude chovat autonomně. Když byl NGŠem, taky to nebyl žádný ministerský poskok. Ta určitá míra autonomie, podepřená nominací od petentů a mandátem v lidové volbě, může občas vyvolat i tenzi mezi Hradem a Strakovkou. Ale jsem přesvědčen, že to bude v rámci ústavních pravidel a že to bude lepší než kdyby tam byla amorfní "loutka", nebo naopak Babiš.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama