RNDr. Jana Plamínková

  • STAN
  • Hlavní město Praha
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.11.2016 13:03:00

Část potoka Vrutice projde zkapacitněním

Část potoka Vrutice projde zkapacitněním

Část koryta potoka Vrutice u mostu pod železniční tratí musí být prohloubena. V současné době zde totiž dochází ke vzdouvání vody, celá oblast je zanášena naplaveninami a v případě povodně hrozí vylití vody z břehů.

 Rada hl. m. Prahy dnes schválila uzavření smlouvy s vítězem veřejné zakázky, společností Sdružení Nowastav-AZ Asanace-Vrutice s nabídkovou cenou 6 297 000 Kč bez DPH.

Zkapacitnění se týká úseku o délce zhruba 180 metrů, který podchází sedm mostních konstrukcí vedoucích k přilehlým nemovitostem. Úprava koryta zajistí, aby již nedocházelo ke vzdouvání vody v prostoru silničního mostu. K prohloubení koryta budou použity především železobetonové prefabrikáty typu U a dále dlažba z regulačního kamene.

„Zkapacitnění koryta Vrutice vyřeší problémy s dešťovou vodou pod železniční tratí. Vyčištění a prohloubení koryta výrazně zlepší stav v případě povodně,“ sdělila radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama