RNDr. Jana Plamínková

  • STAN
  • Hlavní město Praha
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.02.2017 16:46:10

Praha bude tlačit na větší odstřel divokých prasat

Praha bude tlačit na větší odstřel divokých prasat

Radní hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Jana Plamínková chce tlačit na myslivecká sdružení, aby věnovala pozornost především přemnoženým stavům černé zvěře.

 Radní hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Jana Plamínková chce prostřednictvím městské organizace Lesy hl. m. Prahy tlačit na myslivecká sdružení, která mají pronajaté honitby na území hlavního města, aby se o tato území lépe starala a svoji pozornost věnovala především přemnoženým stavům černé zvěře. Pokud se tak nestane, město může přistoupit až ke zrušení nájmu honiteb.

Obyvatelé několika okrajových městských částí (např. Prahy 14) byli v minulých dnech svědkem útoku přemnožených prasat na domácí zvířata. Bohužel již došlo i ke zranění člověka, tudíž situace je opravdu vážná.

Dotčená honitba, kde se divoká prasata přemnožila nedostatečnou činností zdejšího mysliveckého spolku, zasahuje na území městských částí Praha 14, Horní Počernice, Dolní Počernice a Běchovice. Jejím držitelem je Honební společenstvo Horní Počernice, které ji pronajímá Mysliveckému spolku Horní Počernice. Město v těchto dnech očekává analýzu počtu černé zvěře v oblasti „Čihadla“, kterou připravuje Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti.

Primátorka Adriana Krnáčová se už v pondělí setkala se starosty dotčených obcí. „Problém s přemnoženými divokými prasaty je tu už mnoho let, a proto ho chceme řešit koncepčně. Na pondělním jednaní, které jsem nechala svolat, jsme se proto dohodli na konkrétních krocích, jak řešit tu aktuální situaci, tak i na tom, že nám do tří týdnů odbor vypracuje návrh opatření, které zajisti, aby se ten problém už neopakoval,“ řekla Adriana Krnáčová.

„V pondělí 20. února 2017 proběhlo za účasti zástupců dotčených městských částí jednání, na němž bylo rozhodnuto o přijetí opatření, která mají za cíl zvýšit bezpečnost obyvatel hlavního města. V rizikových oblastech budou instalovány informační cedule. Orgán státní správy myslivosti MHMP navrhne v krátké době opatření, která povedou k eliminaci vysokého stavu divokých prasat na území hlavního města. Současně Odbor ochrany prostředí MHMP dostal za úkol vytipovat lokality, kde budou odstraněny křoviny, které slouží jako kryt pro divoká prasata,“ sdělila radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

„Ukazuje se, že naše dřívější aktivita směřující ke změně mysliveckého zákona je více než oprávněná,” dodala radní.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama