RNDr. Jana Plamínková

  • STAN
  • Hlavní město Praha
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.09.2017 17:26:00

Zabraňujeme vzniku černých skládek

Zabraňujeme vzniku černých skládek

Zastupitelstvo hl. m. Prahy rozhodlo o vypsání veřejné zakázky na výběr provozovatele velkoobjemových kontejnerů a mobilních sběrných dvorů na území hlavního města Prahy.

„Velkoobjemové kontejnery a mobilní sběrné dvory umožňují občanům odkládat bezplatně odpad. Zabraňujeme tak vzniku mnoha černých skládek,“ sdělila radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Přistavování velkoobjemových kontejnerů umožňuje odložení objemného odpadu zejména těm občanům, kterým není umožněno své odpady odložit na provozovaných sběrných dvorech. Je to rovněž prevence vzniku černých skládek na území města. Každý rok je v ulicích města přistavováno po celém jeho území cca 5 500 ks kontejnerů o minimálním objemu 10 m3.

Mobilní sběrné dvory jsou dočasně zřízená stanoviště několika velkoobjemových kontejnerů. Tato služba je určena zejména pro městské části, které na svém území nedisponují stabilním sběrným dvorem. Každý rok je na území hlavního města realizováno zhruba 110 mobilních sběrných dvorů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama