RNDr. Jana Plamínková

  • STAN
  • Hlavní město Praha
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.03.2016 4:32:00

Zrakově postižení Pražané nyní mohou snáze třídit odpad

Zrakově postižení Pražané nyní mohou snáze třídit odpad

Nové plastové cedulky s hmatovým piktogramem a Braillovým písmem označujícím tříděné komodity (papír, plast, čiré a barevné sklo, nápojový karton) nyní usnadňují třídění odpadu nevidomým a slabozrakým Pražanům.

 Celkem bylo na 80 vytipovaných stanovištích takto označeno 500 sběrných kontejnerů.

Na začátku stál úspěšný projekt na označení kontejnerů tabulkami pro zrakově postižené v Praze 4. Na jeho základě pak zajistilo oddělení odpadů odboru ochrany prostředí Magistrátu hlavního města Prahy ve spolupráci se svozovými společnostmi Pražské služby, a.s., a AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o., a Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých (SONS) rozšíření i do dalších vybraných lokalit. V hlavním městě žije odhadem 20 tisíc zrakově handicapovaných lidí.

„Je naší povinností dát handicapovaným lidem možnost zapojit se do činností prospěšných životnímu prostředí, tedy například třídění odpadu. Stejně jako drtivá většina Pražanů i oni cítí svůj díl odpovědnosti za jeho stav, a mají tedy mít možnost přispět svým dílem,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama