RNDr. Jitka Seitlová

  • KDU-ČSL
  • Přerov
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,32. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14. 8. 2019 18:04:16

Zaplaťte si dálniční známku, ale kdo ujede, platit nemusí?

Zaplaťte si dálniční známku, ale kdo ujede, platit nemusí?

Projev na 11. schůzi Senátu dne 14. 8. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony

Pane předsedající, pane ministře, těšila jsem se, že konečně budeme mít tu elektronickou dálniční známku, říkala jsem si, to je skvělé, že je předložen tento návrh zákona. Ale potom, co jsem se obeznámila s obsahem, který přišel z Poslanecké sněmovny, tak s tím mám opravdu velký problém a musím vystoupit.

Zákon říká, zaplaťte si dálniční známku, ale kdo ujede, platit nemusí. To je přece strašné! To je pravidlo, kterým říkáme, přímo zákonem, tak dobrá, jestliže se ti podaří ujet, tak platit nemusíš. Stalo se to tím, že nedošlo k dořešení problematiky zdravotně postižených, sněmovna přijala pozměňovací návrhy, a protože tuto věc neuměla řešit, tak jsme se dostali do této situace. Myslím si, že je to zákon nebo princip, který je naprosto špatný. Je dokonce návodný k tomu, aby, teď mě napadají mladí lidé, pánové, platíme, neplatíme, jedeme... To je obrovské riziko! Protože zrovna tihle určitě 400 korun nebo 600 korun, pokud to zůstane, tak jak to teď je, bude ta nejvyšší sazba, platit nebudou chtít, právě pro ně to bude ta cesta, tak ujedu a neplatím. Toto říká zákon, resp. návrh zákona.

Jestliže budu na dálnici, zjistí mě ten, kdo mě hlídá, kamery, že nemám dálniční známku, a podaří se mi ujet, tak nemusím nic platit a nikdo už to neřeší. To je tedy docela strašné. Nezlobte se na mě, ale z tohoto důvodu já ten návrh nemohu podpořit. Děkuji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama