RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.10.2019 9:10:00

Ano, volby jsou o tom, získat většinu, ale...

Ano, volby jsou o tom, získat většinu, ale...

Komentář na facebookovém profilu k vítězství strany Právo a spravedlnost v Polsku

Ano, volby jsou o tom získat většinu.

Ale myslím, že není od věci se ptát, za jakou cenu (a někdy i k čemu). Osobně bych nevítal, kdyby se politiky pana Kaczyńského, které použil ve volbých, "dále šířily". A nevím, zda by ODS vítala, kdyby třeba pan Babiše ovládl Českou televizi tak, jako se to povedlo PiS. Že by ano?

Ale jen faktické 2 poznámky:

Pan Kaczyński postavil volby jako referendum "ja nebo oni". Toto referendum nevyhrál. O témeř milion hlasů. Volební systém mu ale těsnou většinu v dolní komoře parlamentu nadělil.

S pozicí politické skupiny pana Vondry ten výsledek "nic neudělá". Což snad on chápe. Počet poslanců ve skupině je dán volbami evropskými a nezměnil by se, any kdyby PiS zcela propadl. Bude stále (z některých pohledů bohužel), druhou nejmenší skupinou navíc dominovanou ne zcela čitelným PiS. Nezmění se ani situace v Radě, kde Polsko bude representovat vláda vytvoření PiS.

Zajímavé zamyšlení nad tím, co se v Polsku stalo, najdete třeba ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout