RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.06.2021 10:34:00

I u nás dramaticky klesl počet obětí covidu

I u nás dramaticky klesl počet obětí covidu

Komentář na facebookovém profilu k očkování proti covidu.

Už více než 50 % občanů EU ve věku nad 18 let (dle dat ECDC 51,2 %) obdrželo aspoň jednu dávku vakcíny proti covidu. Tuto metu jsme dle dat překonali těsně i u nás.

Více než čtvrtina lidí (opět nad 18 let v EU) již má očkování ukončeno (u nás je to citelně méně, 21,9 % proti 26,8 % v celém EU). Ukončení očkování je důležité, neb k dost silné ochraně proti novým mutacím je třeba obdržet obě dávky.

Skvělá zpráva, o které se nemluví je, že dokonce i u nás dramaticky klesl počet obětí covidu (z hororových maxim nad 200 úmrtí za den k jednociferným číslům).

Vyhráno není. Nová mutace (delta) překonává v nakažlivosti mutace existující, které byly nakažlivější než vir původní. Ochrana vakcínou ve výši třeba i nad 95 % není to stejné jako jistota, že se člověk nenakazí.

Dle názoru německého virologa Christiana Drostena navíc nic takového, jako je "stádní imunita", na kterou mnoho lidí, co se neočkují sází, v lidské společnosti neexistuje. ZDE

A má zato, že lidi bez dostatečné imunity prostě covid dostihne (a bohužel, při své nákaze mohou nakazit i další lidi, zlomek z nich může patřit mezi očkované či jinak "statisticky" chráněné).

Prostě, nejsme daleko od zbavení se drtivé většiny velmi nepříjemných omezení, ale stále záleží na tom, jak se jeden každý z nás bude chovat, neb dle toho se bude vyvíjet i další náklad společnosti s pandemií spojený.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama