RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.10.2019 0:05:00

Když si myslíte, že jsou dvě možnosti, vyhraje třetí

Když si myslíte, že jsou dvě možnosti, vyhraje třetí

Komentář na facebookovém profilu k jednání britských poslanců o brexitu

 Docela dobrá lekce - když si myslíte, že je na výběr mezi dvěma možnostmi, ukáže se, že existuje třetí, a ta vyhraje...

Pochopit dnes, co hlasování ve Westminsteru znamená pro Evropu, není asi možné. Odložení rozhodnutí, méně než 2 týdny před platným datem Brexitu, je další prohloubení chaosu (kterému je třeba dle mého názoru čelit hlavně trpělivostí). Neb co se v noci z 31.10. na 1.11. stane dnes fakt není jasné.

A není ani jasné, co za tím stojí. Zda to je nedůvěra v chování premiéra (kterou bych díky jeho chování chápal), snaha "deal" pohřbít (logická od opozice) a nebo snaha, aby bylo jasné a srozumitelné, jaký že to deal pan Johnson, obrovský odpůrce ujednání, které dojednala premiérka Mayová, dohodl a co to znamená pro UK.

Takže, na rozdíl od očekávání (nejen mého) a v rozporu se zájmem "ekonomickým" (nejistota je jedním z hlavních negativních ekonomických faktorů), jsme zhruba tam, kde jsme byli včera. Aspoň tedy teď, v 16:09, ale třeba bude za hodinu vše jinak...

Ale pokud věci zůstanou tak jako nyní, je asi čas se pídit po tom, co se bude, asi hodinu po hodině, další dny dít, neb času fakt moc není a má-li dojít k Brexitu s dohodou, dost se toho musí stihnout...

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout